Zlaté mince - Mincovňa - Royal Mint

Zlaté mince sú vhodnou formou zlata – môžu byť investičné (bez ďalšej pridanej hodnoty k cene zlata), vo forme investičných sérií alebo pamätné či zberateľské, kde sa k cene samotného kovu pridáva tiež unikátnosť a limitovaný počet kusov na svete. Investícia do zlatých mincí sa teda môže stať zaujímavým koníčkom s cieľom investovať peniaze a vytvoriť si kompletnú zbierku.

Zlaté mince

Koľko stojí zlatá minca?

Tržná cena zlatých mincí sa odvíja od ceny zlata na svetových burzách. Pri konkrétnych pamätných a zberateľských minciach hrá úlohu tiež ich celkový počet v obehu.

Ako môžem overiť pravosť zlatých mincí?

Pravosť investičného zlata potvrdzujú bezpečnostné prvky. Každá investičná zlatá minca má zvyčajne unikátnu pečiatku. Tá môže obsahovať informácie o výrobcovi, hmotnosti, čistote zlata a unikátne sériové číslo, ktoré umožňuje jednoznačnú identifikáciu.

Medzi ďalšie jedinečné prvky patrí: certifikát autenticity, mikrotlače, UV atrament, či holografické prvky.

Ako kúpiť zlatú mincu?

Z pohodlia domova na Aurumpro.cz, kde si môžte byť istí pravosťou zlatých mincí a kde máte ceny investičného zlata transparentne uvedené pri každom produkte. Samozrejme ponúkame aj možnosť osobného odberu na predajniach v Prahe a vo Vsetíne.