Zlatá minca 5000 Kč Mesto Olomouc | 2024 | Standard

Zlatá minca 5000 Kč Mesto Olomouc | 2024 | Standard

Kód produktu: 5714
1 bod do vernostného systému
ČNB

Zlatá minca s nominálnou hodnotou 5000 Kč, vydaná v roku 2024, je súčasťou cyklu mincí venovaných významným mestám Českej republiky. Minca je razená zo zlata najvyššej rýdzosti 999,9 a predstavuje mesto Olomouc, ktoré je jedným z najdôležitejších historických a kultúrnych centier Moravy. Viac informácií

Skladom - Doručenie do 3 pracovných dní
Predajná cena 1 356,93 €
Výkupná cena Na požiadanie
ks
Aktualizácia ceny za

Avers:
Na aversnej strane mince je tradične zobrazený štátny znak Českej republiky, ktorého dominantou je dvojchvostový lev. Okolo znaku sú umiestnené nápisy "ČESKÁ REPUBLIKA" a "5000 Sk".

Revers:
Reverzná strana mince je venovaná špecifickým symbolom a architektonickým pamiatkam mesta Olomouc. Detailné vyobrazenie napríklad zahŕňa Olomoucký orloj a katedrálu svätého Václava. Nápis "MESTO OLOMÚC" a rok "2024" dotvárajú celkový dizajn.

História a zaujímavosti:
Olomouc, ležiaci na rieke Morave, je jedným z najstarších miest v Českej republike s bohatou históriou siahajúcou až do stredoveku. Je známa svojim historickým centrom, ktoré je zapísané na zozname UNESCO, a tiež ako významné centrum vzdelanosti, kultúry a náboženstva.

Táto zlatá minca je nielen cenným investičným nástrojom vďaka svojmu materiálu, ale aj zberateľským kúskom, ktorý pripomína významné kultúrne dedičstvo mesta Olomouc.

Parametre
Hmotnosť 15,55 g
Priemer 28 mm
Poznámka V prípade, že minca nie je skladom, je pri predajnej cene uvedená nominálna hodnota produktu.
Rýdzosť 999,9/1000
Krajina pôvodu Česká republika
Ročník 2024