Investičné zlaté tehly - Münze Österreich

Zlatá tehla predstavuje fyzickú formu zlata, ktorá slúži ako uchovatel hodnoty a konzervatívna investícia . Zlaté tehly sú vyrobené z rýdzeho zlata v najvyššej rýdzosti (99,99 %), čím zaručujú vysokú likviditu a jednoduchú zameniteľnosť kdekoľvek na svete.

Zlatý zliatok, zlatá tehla, zlatá tehlička, či dokonca zlatý pliešok - všetkými týmito názvami sa dá označiť produkt s jasne daným množstvom rafinovaného zlata ľubovoľného tvaru, ktorý spĺňa štandardné podmienky výroby.

Investiční zlaté cihly

Väčšie zlaté tehly od 250 g do 1 kg sa vyrábajú liatím roztaveného kovu do foriem a nazývajú sa ingoty. Menšie investičné zlaté tehličky zvyčajne do 100 g, bývajú vyrobené razením z valcovaných plieškov zlata. Tržná cena zlatých tehál sa odvíja výhradne od ceny zlata na svetových trhoch a tiež od váhy konkrétnej zlatej tehly.

Koľko stojí zlatá tehla? 

Tržná cena zlatej tehly sa odvíja od ceny zlata na svetových burzách. Stretnúť sa môžete s cenou zlata za gram alebo podľa váhy za 250 g a 500 g, a tiež za kilo zlata. 

Aká môže byť hmotnosť zlatej tehly? 

Prakticky akákoľvek. Na trhu nájdete investičné zlaté tehličky od 1 g do 100 g, ale také velké zlaté cihly o váhe 250 g, 500 g a 1000 g 

Ako môžem overiť pravosť zlatých tehál? 

Pravosť investičného zlata potvrdzujú bezpečnostné prvky: Každá investičná zlatá tehla je zvyčajne opatrená unikátnou pečiatkou. Tá môže obsahovať informácie o výrobcovi, hmotnosti, čistote zlata a unikátne sériové číslo, ktoré umožňuje jednoznačnú identifikáciu.  

Medzi ďalšie jedinečné prvky, ktorými môžu byť investičné zlaté tehly opatrené patrí: Certifikát autenticity, mikrotlač, UV atrament či holografické prvky. 

Ako kúpiť zlatú tehlu? 

Z pohodlí domova na aurumpro.cz, kde si môžete byť istí pravosťou zlatých tehličiek a tehál a kde máte ceny investičného zlata transparentne uvedené pri každom produkte. Ponúkame samozrejme tiež možnosť osobného odberu na predajniach v Prahe a vo Vsetíne. 

Ako môžem tovar vrátiť? 

Ako kupujúci máte právo na reklamáciu pri všetkých zmluvne zakúpených produktoch online, či na predajni. Reklamáciu je nutné podať písomne cez email, alebo poslať na adresu prevádzky. Viac informácii získate v našom reklamačnom poriadku.