Investičné zlaté tehličky - Valcambi

Investičná zlatá tehlička je kúsok zlata, ktorý je špeciálne vyrobený pre účely investície. Jej najväčšou výhodou je vysoká likvidita a jednoduchá zameniteľnosť kdekoľvek na svete. Zlato si na burze drží svoju cenu, a preto predstavuje skvelú konzervatívnu investíciu, ktorá vám ochráni majetok. Zlaté investičné tehličky sú dostupné aj cenovo v rôznych hmotnostiach, vrátane 1g, 2g, 5g, 10g, 20 g, 1oz (trójska unca), 50 g, 100g a dokonca aj zlaté tehly v podobe kilogramových variant.

Zlaté investiční slitky

Vyrába sa razením, alebo odlievaním z rýdzeho zlata najvyššej kvality a má štandardizovanú hmotnosť a čistotu. Investičné zlaté tehličky zvyčajne obsahujú niekoľko bezpečnostných prvkov, ktoré majú zabrániť falzifikovaniu a zaistiť ich autenticitu.

Zlatá tehlička podľa hmotnosti

Zlaté tehličky sa štandardne predávajú v hmotnosti od 1g do 100g, zlato vyšších hmotností je klasifikované ako zlatá tehla, kde se váha pohybuje medzi 250 g a 1 000 g. Zvyčajne sa rozlišujú nasledujúce hmotnosti:

Pri realizovaní nákupu a spätného predaja investičných zlatých tehličiek je dôležité vybrať si seriózneho obchodníka a tým si zaistiť ich autenticitu a čistotu zlata.

Koľko stoja zlaté tehličky?

Tržná cena zlatej tehly sa odvíja od ceny zlata na svetových burzách. Stretnúť sa môžete s cenou zlata za gram, alebo podľa váhy za 250 g a 500 g, a tiež za kilo zlata.

Aké sú bezpečnostné prvky tehličiek?

Pravosť investičného zlata potvrdzujú bezpečnostné prvky: Každá investičná zlatá tehla je zvyčajne opatrená unikátnou pečiatkou. Tá môže obsahovať informácie o výrobcovi, hmotnosti, čistote zlata a unikátne sériové číslo, ktoré umožňuje jednoznačnú identifikáciu.

Medzi ďalšie jedinečné prvky, ktorými môžu byť investičné zlaté tehly opatrené patrí: certifikát autenticity, mikrotlač, UV atrament či holografické prvky.

Ako kúpiť zlaté tehličky?

Z pohodlia domova na Aurumpro.cz, kde si môžete byť istí pravosťou zlatých tehličiek a tehál a kde máte ceny investičného zlata transparentne uvedené pri každom produkte. Ponúkame samozrejme tiež možnosť osobného odberu na predajniach  v Praze a vo Vsetíne.